Új és felújításra szoruló falak vakolást helyettesítő technológiája. A gipszkarton lapok alkalmazásával meglévő falszerkezetek gazdaságosan burkolhatóak. Megfelelő szigetelőanyaggal párosítva hatékonyan növelhető a fal hő és hangszigetelési értéke. Falburkolatokat a következő módszerekkel építhetünk: # Szárazvakolat építő eljárással, amelynél a gipszkarton lapot ragasztógipsszel ragasztjuk fel a tömör felületre, # és tartószerkezetre szerelt falburkolatként, többnyire akkor, ha a falszerkezet felülete nem alkalmas teherviselésre. A szárazvakolati eljárásnál ügyelni kell arra, hogy az aljzat felülete szilárd, zsugorodásmentes legyen, valami védve legyen a felszívódó nedvességtől, a fagytól és a csapóesőtől. A habarcsmaradékokat úgymint a nyers betonfelületre tapadt viasz vagy zsaluolaj szennyeződéseket el kell távolítani. A friss, még nedves betonnak előbb ki kell száradnia.
Gipszkarton szerelt válaszfalak alkalmaása a hagyományos válaszfal szerkezethez képest jelentős költségcsökkenést eredményezhet. A fal üreges szerkezete a legjobban alkalmas minden épületgépészeti és elektromos vezeték gazdaságos elhelyezésére, szerelvények vagy hő-, illetve hangszigetelés beépítésére. Az azonnal sima, száraz falfelület tetszőlegesen festhető, tapétázható és csempézhető. A hang- és a hőszigetelés terén is megállják helyüket a gipszkarton falak, bármely összehasonlításban. Mindemellett a falsúly 25-50 kg/nm. A leggyakrabban alkalmazott építési mód az oszlopvázas építés fém tartószerkezetre. Az épületfizikai követelmény és a falmagasság függvényében általában 2 x 1 vagy 2 x 2 réteg gipszkarton burkolatot készítünk. A falszerkezetek statikai és épületfizikai adottságai a vázszerkezet, a gipszkarton lapok és a fal üregében helyezett szigetelő paplan együttes hatásából adódnak. Így olyan szerkezeteket hozhatunk létre, amelyek nagymértékben alkalmazkodnak az épület adottságaihoz. Ha az épület felhasználási célja megváltozik, a válaszfalak kismértékű munkaráfordítással gyorsan elbonthatók. A szerelőfalak segítségével megépített válaszfalak jelentős előnnyel bírnak a hagyományos közfalakkal szemben. Szokásos építési mód a fém profilokból épített, esetenként falécezéssel kiegészített állványzat készítése.
A használaton kívüli tetőtér messze a leggazdaságosabb lehetőséget kínalja arra, hogy új lakóterületet hozzunk létre. A tetőtér beépítés mellett szól a beépített terület jobb kihasználása és a viszonylag gyors lehetőség arra, hogy a pótlólag szükséges lakóhelyiséget létrehozzunk. A tetőtér beépítéshez alapvetően építési engedély szükséges, mivel a tetőtér beépítéssel általában megváltozik az épület használatának jellege. Az építkezés megkezdése előtt minden esetben érdemes kikérni a hatóság véleményét, hogy a tervezett átalakítás engedélykötelese-e. Az általunk beépített rendszerek a gipszkarton lapok és a megfelelő hő- és hangszigetelő anyagok kombinációjaként megfelelnek minden követelmények, melyeket a gazdaságos és magas komfortfokozatú tetőtérrel szemben támasztunk. A bevált szárazépítési technológiával nem viszünk be nedvességet a meglévő épületszerkezetekbe. Az elkészült helyiségek közvetlenül a munkák befejezése után beköltözhetőek.
A gipszkarton bármilyen belső térben álló bútor építésére, létrehozására alkalmas, akár más építőanyagokkal: fával, téglával, kerámiákkal kombinálva is. Egyedi design is létrehozható belőle, legyen szó ívekről, kiszögellésről, beugrókról, falfülkékről. A míves gipszkarton-építés összetett feladat, ezért igyekszünk ügyfeleink, valamint tervezőink egyéni és közös álmait egyaránt megvalósítani. Csak a kreativitás szabhat határokat a végeredménynek , mi biztosan nem fogunk!